umów się na wizytę: +48 (68) 470 66 11 | +48 881 001 955

BTL EMSELLA

Efekty treningu BTL EMSELLA™

Emsella™ to skuteczne urządzenie do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Badania naukowe (Technologia HIFEM może poprawić jakość życia pacjentów nietrzymających moczu Berenholz J., MD, Sims T., MD, Botros G., MD) wykazały, że 95% pacjentek, które przeszły pełną serię 6 zabiegów, zgłosiło znaczącą poprawę jakości życia. Wyniki te zostały potwierdzone po 3 i 6 miesiącach od treningu. Wszystkie przyznały, że lepiej odczuwają swoje mięśnie dna miednicy. O 75% zmniejszyła się liczba używanych przez nie wkładek higienicznych, które wcześniej stosowane były regularnie z powodu nietrzymania moczu.

Grupa badawcza potwierdziła, że 6 sesji terapeutycznych HIFEM pozwoliło pacjentkom odzyskać siłę mięśniową oraz kontrolę utrzymania moczu. Co ważne, doszło do reedukacji mięśni dna miednicy. Pacjentki z osłabionymi mięśniami nie były wcześniej w stanie wypracować prawidłowego treningu. 6 sesji terapeutycznych wzmocniło mięśnie, przyzwyczaiło je do rytmicznego kurczenia się i relaksacji. W rezultacie kobiety były w stanie samodzielnie wykonywać samodzielne prawidłowe treningi.

Zastosowanie EMSELLA™?

Przeciwwskazania do zabiegu

Przed zabiegiem

Dla komfortu prosimy pacjenta, by założył w dniu zabiegu luźniejszą odzież. Chodzi o to, by móc elastycznie dopasować ciało do treningu na krześle Emsella™.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest tak komfortowy, że właściwie nie należałoby w ogóle używać słowa „zabieg”. Jest to rodzaj treningu mięśni głębokich dna miednicy, do którego pacjent nie zdejmuje ać odzieży. Siada na krześle Emsella™ i przez dokładnie 28 minut jego mięśnie są stymulowane do intensywnej pracy. Supramaksymalne skurcze – jest ich w sumie w trakcie jednej sesji ponad 11 tysięcy – przypominają mrowienie. Ich intensywność jest dopasowywana do odczuć. Pacjentki i pacjenci określają doznania jako „przyjemne” albo „zaskakujące” czy „dziwne”, co nie powinno zaskakiwać – na co dzień nie doświadczamy tak intensywnego treningu mięśni dna miednicy. Odczucia są tak wysoko akceptowalne, że już podczas drugiego treningu wiele osób np. czyta książkę czy gazetę.

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności i nie wymagamy tutaj żadnego specjalnego postępowania. To co może, ale nie musi, wystąpić to przejściowa bolesność oraz skurcze mięśni dna miednicy. Całkowicie normalnym, także rzadko występującym, odczuciem jest również przejściowy ból stawów lub ścięgien oraz czasowe zaczerwienienie skóry.
Pierwsze efekty wzmocnienia mięśni dna miednicy odczuwalne są po 2-3 zabiegach, co daje pacjentom ogromną satysfakcję.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Standardowa terapia to 6 treningów powtarzanych w odstępach minimum 2 dni. W praktyce oznacza to z reguły 2 zabiegi w tygodniu wykonywane w sumie przez 3 tygodnie.

Następnie zalecamy, aby pacjenci zgłaszali się na zabiegi podtrzymujące, np. jeden trening co 3 miesiące. Należy pamiętać, że mięśnie głębokie dna miednicy, jak każde inne słabną i wiotczeją, jeśli zaniedbujemy treningi. Po zakończeniu terapii Emsella™ wskazane jest więc wykonywanie ćwiczeń Kegla (ważne, by były wykonywane prawidłowo) lub ponowne skorzystanie z treningu Emsella™ po 3 miesiącach.

Rejestracja telefoniczna

Serdecznie zapraszamy


dermo estetic monitoring dermo estetic parking dermo estetic platnosc karta dermo estetic winda dermo estetic mediraty Dermo Estetic Facebook
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X