umów się na wizytę: +48 (68) 470 66 11 | +48 881 001 955

Botox

Wskazania

Toksyna botulinowa (botox) – to polipeptyd, silnie działająca naturalna neurotoksyna powodująca zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika uczestniczącego w przekaźnictwie nerwowo- mięśniowym. Toksyna botulinowa działa poprzez trwałe wiązanie z płytką nerwowo-mięśniową powodując porażenie mięśnia. Owa toksyna jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet. Nadmierne kurczenie mięśnia jest przyczyną powstawania zmarszczek a porażenie go powoduje, że skóra „odpoczywa”.

Opis zabiegu

W profilaktyce i likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, tym samym nie mają one wpływu na inne elementy układu nerwowego, działają w miejscu zastosowania.

Zabieg nie jest bolesny porównywany z ugryzieniem przez mrówkę lub komara, dlatego nie jest konieczne zastosowanie znieczulenia miejscowego. Odpowiednia ilość preparatu bardzo cienką igłą zostaje podana w kilka miejsc na twarzy.

Pierwsze efekty pojawią się po około 7 dniach i utrzymuje przez 4-6 miesięcy. Warto wówczas powtórzyć zabieg, nie częściej niż co 3 miesiące.

Zalecenia pozabiegowe

Unikać masażu w miejscach wstrzyknięć, w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu . Przez kilka następnych dni unikać gorących kąpieli, sauny, solarium, nie opalać się, nie pić alkoholu, nie uprawiać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Przeciwwskazania

Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie), stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:

Objawy niepożądane:

Ból w momencie iniekcji, czasem małe krwiaki, w miejscu wstrzyknięcia, zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czoła, niewielki przejściowy obrzęk z lub delikatne mrowienie w miejscu iniekcji, nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust).

Reakcje mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach a efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.

Nasz gabinet mieści się w Żarach. Serdecznie zapraszamy na zabieg z użyciem botoksu.


dermo estetic monitoring dermo estetic parking dermo estetic platnosc karta dermo estetic winda dermo estetic mediraty Dermo Estetic Facebook
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X