umów się na wizytę: +48 (68) 470 66 11 | +48 881 001 955

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny -  inaczej zwany trwałym ukrywa niedoskonałości urody i zarazem wydobywa jej piękno. Jego zaletą jest również to, że nie rozmazuje się w najmniej oczekiwanych momentach. Ponadto makijaż permanentny doskonale tuszuje defekty skóry, takie jak plamy pigmentacyjne, blizny czy przebarwienia. Makijaż permanentny ( makijaż trwały, mikropigmentacja )- polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników do zewnętrznych warstw naskórka przez linergistkę. Jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w naszym gabinecie przy znieczuleniu miejscowym. Akcesoria użyte do zabiegu są zazwyczaj jednorazowe, natomiast te wielorazowego użytku – sterylizujemy w autoklawie medycznym.

Makijaż permanentny najczęściej dotyczy oprawy oka, brwi i ust. Kreski na powiekach – podkreślają i wzmacniają oprawę oka, podnoszą jego kącik i doskonale zastępują codzienny makijaż . Brwi – po zabiegu, uzyskują trwały kolor , korektę kształtu lub uzupełnienie brakujących włosków. Możliwa jest również całkowita rekonstrukcja łuku brwiowego, utraconego w wyniku niewłaściwej depilacji lub np. chemioterapii. Usta – za sprawą makijażu permanentnego, zyskują intensywniejszy kolor, efekt optycznego wypełnienia i powiększenia. Możliwe jest również wzmocnienie i zmiana konturu ust oraz rozjaśnienie obszaru wokół ust , tzw. Lip Light.

Dla kogo makijaż permanentny?
Contour Make-up służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Nie maluje jej lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust - powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Taki makijaż sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry - plam pigmentacyjnych, blizn, przebarwień. To świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla aktywnych osób, które często korzystają z basenu , sauny , spa oraz paniom, które noszą okulary lub szkła kontaktowe. Jest to również ratunek dla słabych brwi czy rzęs oraz dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu alergii.

Makijaż permanentny powinien zostać wykonany przez specjalistkę posiadającą uprawnienie linergistki, po uprzedniej konsultacji wykluczającej przeciwwskazania osobnicze oraz przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu i barwników.
Przeciwwskazania;


Łuszczyca- zabieg może wywołać rzut łuszczycowy, ciąża i laktacja, nowotwór i chemioterapia, cukrzyca nieustabilizowana- w przypadku cukrzycy ustabilizowanej, u osoby znajdującej się pod stałym nadzorem lekarza, zabieg można wykonać, Stany zapalne, infekcje, opryszczka, leki sterydowe – powodują problemowe i znacznie dłuższe gojenie się ran, nerwica i stany lękowe.
Jak się wykonuje makijaż permanentny? Przygotowanie do zabiegu i jego etapy
Należy pamiętać o tym iż jakość wykonanego zabiegu zależy od umiejętności linergistki, sprzętu i barwników- ale również od przygotowania skóry do zabiegu: Przed makijażem ust należy zrezygnować ze stosowania preparatów wysuszających delikatną skórę -błyszczyków, szminek - należy zadbać o natłuszczenie czerwieni wargowej ( np. maść Tisane ).

Przed zabiegiem należy stosować lek antywirusowy ( na receptę ) zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego. Przed makijażem brwi – nie należy ich regulować ani golić, tylko wtedy linergistka może zaproponować odpowiedni ich kształt. Nie należy również przyjmować dzień przed i w dniu zabiegu leków rozrzedzających krew, takich jak : aspiryna, ibuprofen itp. Podczas zabiegu makijażu permanentnego może dojść do zaczerwienienia i obrzęku skóry,objawy te ustępują zazwyczaj najpóźniej dnia następnego. Tuż po nie należy stosować na skórę żadnych zimnych okładów. W dwa dni po zabiegu skóra zaczyna się delikatnie złuszczać- i jest to proces naturalny i spodziewany- w tym okresie należy nanosić preparat natłuszczający, który zaleci linergistka. Dwa tygodnie po zabiegu nie należy skóry opalać korzystać z sauny i kąpieli w basenie.

Makijaz permenentny - to zawsze zabieg dwuetapowy. By efekt był trwały, po około miesiąca od zabiegu należy wykonać korektę (wliczoną w cenę zabiegu), uzupełnienie niedoskonałości, dopiero wtedy możemy ocenić pracę linergisty i ostateczne efekt zabiegu. Następnie by utrzymać odpowiednią intensywność koloru (naskórek ciągle się złuszcza) należy dokładać barwnik średnio raz do roku. Wtedy efekt będzie widoczny przez 3-5 lat.

Zabiegi wykonują;
Linergistka( 10 lat doświadczenia przy wykonywaniu makijaży trwałych ), kosmetolog,wizażystka – Anna Poźniak
Linergistka, kosmetyczka – Marta Urbaniak

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Choć w trakcie zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet obrzęku skóry, takie objawy ustępują szybko i następnego dnia można wrócić do codziennej aktywności. Dwa dni po wizycie u linergistki skóra zaczyna się złuszczać i trzeba traktować ją preparatami natłuszczającymi - poleconymi przez specjalistkę. Twarz należy przemywać tylko delikatnie letnią wodą. Przez pierwsze dwa tygodnie bezwzględnie unikać sauny i basenu, a przez 6 tygodni kontaktu ze słońcem.

Rejestracja telefoniczna 68 470 66 11


Makijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyMakijaż permanentyKosmetolog Anna Poźniak

dermo estetic monitoring dermo estetic parking dermo estetic platnosc karta dermo estetic winda dermo estetic mediraty Dermo Estetic Facebook
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X